piknik

Taki piknik zdarza się tylko raz w roku

Ponad 400 osób wzięło udział w pikniku integracyjnym, który odbył się 7 września w Zespole Pałacowo-Parkowym w Wierzchowiskach. Razem z inżynierami bawili się zaproszeni goście: Michal Zdun dyrektor Wydziału Infrastruktury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, Beata Zalewska Lubelski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego, Bogusław Postawski Prezes Oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich w Lublinie, Kazimierz Widysiewicz prezes honorowy Polskiego Towarzystwa Mieszkaniowego Lublin. Licznie reprezentowani byli przedstawiciele Politechniki Lubelskiej. Obecna była Beata Kowalska dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska oraz Alicja Siuta-Olcha przewodnicząca Komisji Konkursowej na tym Wydziale, natomiast z Wydziału Budownictwa i Architektury obecny był Bartosz Szostak reprezentujący dziekana i Marek Grabias prodziekan ds. studenckich.

To już tradycja, że spotkanie rozpoczyna się od nagrodzenia najlepszych prac dyplomowych i magisterskich napisanych przez studentów Wydziału Budownictwa i Architektury oraz Inżynierii Środowiska Politechniki Lubelskie.

– To dla mnie ogromne wyróżnienie, które motywuje mnie do naszego działania – mówi mgr inż. Dorota Matyszczak, która otrzymała pierwszą nagrodę za najlepszą pracę magisterską obronioną na kierunku Inżynierii Środowiska w roku akademickim 2023/2024 i zdradza: – Pracę pisałam półtora roku. W tym czasie prowadziłam też własne badania.

Najlepsza praca powstała pod kierunkiem dr hab. inż. Małgorzaty Iwanek, profesor uczelni.

Drugą nagrodę w tej kategorii otrzymała mgr inż. Bernadeta Borowiec pracująca pod kierunkiem dr inż. Agnieszki Żelaznej.

Nagroda trzeciego stopnia przypadła mgr inż. Paulinie Nowackiej. Promotorką pracy był dr inż. Łukasz Guz.

Wśród autorów najlepszych prac dyplomowych na kierunku Budownictwo w roku akademickim 2023/2024 najlepszy okazał się Oskar Chęć., który pod kierunkiem dr inż. Krzysztofa Nepelskiego napisał pracę „Projekt posadowienia garażu wielokondygnacyjnego w złożonych warunkach gruntowych”.

–  Zajmowałem się projektem istniejącego garażu, który trzeba było posadowić w trudniejszym terenie. Moja praca dotyczyła zaprojektowania fundamentu z pali na terenach leżących bezpośrednio przy Bystrzycy, gdzie piaski są dosyć nisko – opowiada zwycięzca. – Pracę zacząłem przygotowywać w październiku. Najwięcej czasu zajęło mi zrobienie modelu 3D. Samo liczenie trwało około dwa miesiące. Nie spodziewałem się, że wygram. Zgłosiłem się spontanicznie i udało się. Dlatego za rok znów zamierzam wrócić na piknik i wygrać, bo piszę właśnie pracę magisterską.

Drugie miejsce otrzymała praca napisana przez Dymytro Korneliuka (promotor dr inż. Krzysztof Nepelski). W kategorii prac magisterskich na tym kierunku pierwsze miejsce zajął Michał Bocian z pracą „Dom na trudne czasy” napisaną pod kierunkiem dr inż. Agaty Czarnigowskiej, a drugie Marcin Gawlik za „Wpływ układu stężeń i kotew na stan naprężenia w rusztowaniu budowlanym” stworzoną pod kierunkiem prof. dr hab. inż. Ewy Błazik-Borowej.

Ale piknik LOIIB to przede wszystkim dobra zabawa. Tak było i tym razem. Nie zabrakło emocji w konkursach (kasyno, gra w darta, gra w kule, wieża Frobella, kulki, rzucanie podkową, strzelanie z łuku, szalone piłeczki). Zabraknąć nie mogło też Akademii Golfa.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również stanowiska firmy Medicover oraz Nazaruk Service. Ta ostatnia firma ufundowała również część nagród dla zwycięzców konkursów.

Spotkanie uświetnił występ zespołu Syndrom Beczki.

Podobne wpisy