LOIIB

  • slide 1
  • slide 2
  • slide 3
  • slide 4
  • slide 5
  • slide 6
  • slide 7
  • slide 8
  • slide 9
A+ A A-

Grudniowa Rada Lubelskiej OIIB

b_150_100_16777215_00___images_artykuly_0635_01.jpg

16 grudnia odbyło się ostatnie w tym roku posiedzenie Okręgowej Rady Lubelskiej OIIB. Obrady w wersji hybrydowej prowadziła Joanna Gieroba, przewodnicząca LOIIB. Dyskutowano m.in. nad prowizorium budżetowym LOIIB na 2023 r., elektroniczną wersją biuletynu „Lubelski Inżynier Budownictwa”, programem pracy Okręgowej Rady w 2023 r.

Na posiedzeniu omawiano istotne dla funkcjonowania lubelskiego samorządu tematy. Po przyjęciu protokołu z poprzedniego posiedzenia Rady, Henryk Miduch – skarbnik LOIIB zreferował wykonanie budżetu LOIIB za okres styczeń-listopad 2022 r.

Następnie Joanna Gieroba, przewodnicząca LOIIB, omówiła zmianę zasad wydawania mięsiecznika „Inżynier Budownictwa”, który zgodnie z uchwałą nr 40/R/22 Krajowej Rady PIIB z dnia 16 listopada 2022 r., od 1 stycznia 2023 r. będzie dostępny dla członków wyłącznie w wersji elektronicznej. Zadecydowały o tym 2 czynniki: ekologia i ekonomia - koszt papieru i druku wzrósł w ciągu roku o ponad 60%. Cyfryzacja czasopism, w tym także biuletynu LOIIB „Lubelski Inżynier Budownictwa”, była już przedmiotem dyskusji na poprzednim posiedzeniu Okręgowej Rady we wrześniu br., podczas którego zdecydowana większość jej członków opowiedziała się za cyfryzacją także naszego kwartalnika. Uwzględniając zaistniałą sytuację Przewodnicząca LOIIB poddała pod glosowanie uchwałę w sprawie wprowadzenia elektronicznej wersji czasopisma LOIIB – biuletynu „Lubelski Inżynier Budownictwa”. Uchwała została jednogłośnie przyjęta przez uczestników obrad. Zgodnie z nią wydawanie „Lubelskiego Inżyniera Budownictwa” w wersji elektronicznej nastąpi od pierwszego numeru czasopisma w 2023 r. „LIB” będzie także wydawany w wersji papierowej w liczbie 500 egzemplarzy każdego numeru, niezbędnej do przekazania instytucjom zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz na potrzeby własne izby.

W czasie posiedzenia przyjęto także uchwałę w sprawie zmian „Szczegółowych zasad wypłaty ryczałtów i ekwiwalentów za udział w posiedzeniach, dyżurach i za pracę indywidualną członków komisji (zespołów) na rzecz LOIIB” oraz uchwałę w sprawie rozliczeń dotyczących podróży służbowych.

Skarbnik LOIIB Henryk Miduch omówił prowizorium budżetowe LOIIB na 2023 r., które zostało jednogłośnie przyjęte.  Uczestnicy posiedzenia zgodnie przyjęli również program pracy Okręgowej Rady na przyszły rok. Zdecydowano, że przyszłoroczny XXII Zjazd Sprawozdawczy LOIIB odbędzie się 21 kwietnia i zaakceptowano terminarz działań przygotowawczych do niego.

W dalszej części posiedzenia Adam Borowy, przewodniczący Zespołu orzekającego, przedstawił informacje na temat ilości i rodzaju uchwał podjętych w sprawach członkowskich w okresie ostatniego kwartału oraz przez cały rok 2022.

Jerzy Adamczyk, przewodniczący Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej dokonał podsumowania, zakończonej w grudniu, XL sesji egzaminacyjnej na uprawnienia budowlane. W wyniku jej przeprowadzenia 154 osoby uzyskały uprawienia budowlane, a średnia zdawalność ukształtowała się na poziomie 86,81 %.

Przyjęto także terminarz posiedzeń i harmonogram dyżurów członków organów statutowych LOIIB.

Po posiedzeniu Okręgowej Rady, jej członkowie, członkowie pozostałych organów LOIIB oraz zaproszeni goście uczestniczyli w spotkaniu świątecznym, w trakcie którego wręczono pamiątkowe odznaczenia. Wojciech Szewczyk, Przewodniczący OR LOIIB w latach 2010-2018, uhonorowany został statuetką z okazji 20-lecia LOIIB. Osoby świętujące w latach 2019-2021 jubileusz 50-lecia uzyskania uprawnień budowlanych odznaczone zostały medalami LOIIB.

Więcej zdjęć...

Lubelska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa. All right reserved.

Login Form